Bun venit pe Global4um. Daca ati ajuns pe acest forum inseamna ca nu sunteti inregistrat sau conectat. Ajutati aceasta comunitate, trebuie doar sa va inregistrati si sa postati. Fiti activi si respectati regulile

Bafta

Ce trebuie sa stii despre warcraft 3

:: Jocuri :: Warcraft 3

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

Ce trebuie sa stii despre warcraft 3

Mesaj Scris de JackMcFreezy la data de Sam Iul 17, 2010 11:11 pm

In primul rand trebuie sa stii ca este unul din cele mai bune jocuri Blizzard Entertainment si ca baietii de acolo au facut o poveste fantezica destul de faina. Jocul "Warcraft: Reign of Chaos" , prima parte a pachetului warcraft 3, a fost pusa pe piata in iulie 3 2002. La vremea aceea era ceva nou, ceva super. gameplay-ul nu era asa evoluat ca in zilele astea dar pt vremea aceea grafica era deasupra asteptarilor si povestea era geniala (pentru cei care erau innebuniti dupa fantezie).
In al doilea rand, daca vrei sa te apuci de joc , nu te speria, e ca orice joc de strategie doar ca are mai mult fantasy in el. Recomand sa incercati campaniile pe nivel normal pentru inceput iar apoi sa evoluati pe parcurs in gameplay. Desigur ca atunci cand ai terminat cu campaniile poti juca cu prietenii pe internet. La momentul de fata se joaca pe un anumit tipic de harti, cum sunt Hero Defence, Tower defence si multe altele. Cea mai jucata harta in prezent este DotA (Defence of the Ancients).
In final trebuie sa stiti ca jocul are si o expansiune "Warcraft 3 : The frozen throne". Povestea continua din prima parte a jocului si misiunile devin din ce in ce mai interesante. Povestea nu se termina aici... Dupa ce Arthas ajunce sa ia locul Lich king-ului povestea continua, insa nu in acelas joc, ci in altul, World of Warcraft, care intradevar e cel mai bun joc al Blizzard Entertainment.
ca sa jucati online recomand [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] si garena.com . in rest sper sa va descurcati.

o sa mai creez articole despre warcraft 3 si harti pe parcurs...pana atunci: Spor la Gameplay.

JackMcFreezy

Varsta Varsta : 23
Credite Credite : 70

Vezi profilul utilizatorului

Sus In jos

Re: Ce trebuie sa stii despre warcraft 3

Mesaj Scris de Sebby la data de Dum Iul 18, 2010 12:19 am

E destul de bun, dar mie unul mi se pare mai frumos Silkroad...
Sebby

Credite Credite : 73

Sus In jos

Mesaj Scris de JackMcFreezy la data de Dum Iul 18, 2010 6:25 pm

am jucat si silkroad insa aici vorbim de warcraft in special...silkroad e rpg mai mult mmorpg dar war3 e strategie...
JackMcFreezy

Varsta Varsta : 23
Credite Credite : 70

Sus In jos

Mesaj Scris de Ratoone la data de Vin Aug 13, 2010 7:10 pm

Legat de warcraft, inafara de joc, imi plac e-books-urile care prezinta un fel de poveste a warcraft-ului
Ratoone

Varsta Varsta : 22
Credite Credite : 667

Sus In jos

Mesaj Scris de Ovidius23 la data de Mar Aug 17, 2010 3:57 am

parerea mea e ca pt inceput trebuie sa jucati la new game ( la misiuni ) pt a va obisnui .Nu trebuie toate misiunile dar macar primele 10 , nu sunt grele deloc .Dupa care te duci la campanii si de acolo incepi pe Easy .Prima data caolo sa fii tu contra calculator dupa care la normal tu contra calculator si in final sa joci la normal o echima contra alta. Nu uitati cei care jucati si cei care veti juca : cu elfii negri poti sa te extinzi repede pt ca majoritatea cladirilor ataca si se pot deplasa totusi ce au ei in dezavantaj este ca trebyie sa astepti ceva vreme pana mina de aur se cupleza la cladirea principala , cu oamenii poti sa ataci la distanta mare mai ales ca distrug cladiri repede si au vraji de mare ajutor, undead au acelasi dezavantaj ca si elfii negrii mai putin partea cu radacinile la ei se formeaza ca un fel de fortareata unde muncesc niste magicieni dar sunt foarte buni in aparare , orcii sunt puternici si rezistenti dar se misca cam greu totusi ei detin cel mai puternic erou de acolo.Acestea sunt avantajele si dezavantajele fiecarei rase.
Ovidius23

Credite Credite : 8

Sus In jos

Mesaj Scris de paul_sorry la data de Mar Aug 24, 2010 4:38 am

Online e cel mai bine, poti sa joci atatea mii de modele de harti, si chiar poti sa iti creezi tu singur, war3 e o capodopera a jocurilor de strategie.
paul_sorry

Credite Credite : 110

Sus In jos

Mesaj Scris de Ratoone la data de Mier Aug 25, 2010 1:34 am

Pentru joc online recomand garena sau gameranger. Mai demult am jucat si pe eurobattle (acum cand am incercat sa ma apuc iar pe eurobattle am gasit un virus in installer, asa ca daca vreti pe eurobattle o faceti pe riscul vostru).
La mine, garena are o mica problema... Trebuie sa astept mult si bine pana se incarca ping-ul (de la jucatori si de la harti) si sa pot juca.
Ratoone

Sus In jos

Mesaj Scris de Ovidius23 la data de Lun Aug 30, 2010 3:01 am

lume ati jucat vreodata la custom game pe ultima harta 1 vs 3 unde tu esti singur
e mega usor
incercati
Ovidius23

Credite Credite : 8

Sus In jos

Mesaj Scris de revox la data de Sam Sept 25, 2010 4:09 am

Este tare, dar totuși World Of Warcraft este mult mai tare.
revox

Credite Credite : 518

Sus In jos

Mesaj Scris de Ratoone la data de Sam Sept 25, 2010 4:57 pm

Sunt de acord, dar totusi nu strica sa-ti incerci uneori puterea de a gasi o strategie de lupta cand controlezi o armata
Ratoone

Sus In jos

Mesaj Scris de revox la data de Sam Sept 25, 2010 7:28 pm

Adevărat. Bine punctat Ratoone.
revox

Credite Credite : 518

Sus In jos