Bun venit pe Global4um. Daca ati ajuns pe acest forum inseamna ca nu sunteti inregistrat sau conectat. Ajutati aceasta comunitate, trebuie doar sa va inregistrati si sa postati. Fiti activi si respectati regulile

Bafta

Team viewer

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

Team viewer

Mesaj Scris de Sakana la data de Lun Noi 22, 2010 2:19 am

Team Viewer este o aplicatie cu care puteti controla un calculator de la distanta , de acasa de exemplu. In principiu , modul de utilizare al programului este foarte simplu.Daca X doreste sa se conecteze la dvs . prin intermediul acestui program , trebuie doar sa ii comunicati ID-ul si parola .Parola este generata random (aleator) la deschiderea programului , pentru a evita intrarea persoanelor neautorizate in calculatorul dumneavoastra .Desigur , se poate seta si o parola proprie , din Options > tab-ul General > Password .Daca dumneavoastra doriti sa va conectati la X prin Team Viewer , X trebuie sa v-a comunice ID-ul si parola .Team Viewer mai are si alte functii precum presentation (puteti prezenta cuiva un proiect , un document in PowerPoint si chiar puteti inregistra aceasta prezentare) , VPN (Virtual Private Network ) sau File transfer (transfer de fisiere) . Prezenta unui firewall in calculator nu afecteaza cu nimic buna functionare a acestui program , deoarece Team Viewer v-a gasi intotdeauna o ruta spre calculatorul partenerului dumneavoastra .Conexiunea e sigura deoarece se foloseste pentru transmiterea datelor o cheie interschimbabila si sesiune criptata AES (256 Bit) , acelasi standard de securitate folosit de https/SSL . Daca conexiunea dumneavoastra la internet nu este tocmai una destul de mare , puteti selecta optiunea Optimize speed , pentru a nu sacada in timp ce va aflati la cineva in calculator , iar daca conexiunea la internet este una buna , puteti selecta optiunea Optimize quality , sau Automatic quality selection .

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Linkin Park- In The End
Sakana
Administrator
Administrator

Varsta Varsta : 27
Credite Credite : 1482

Vezi profilul utilizatorului

Sus In jos

Re: Team viewer

Mesaj Scris de Ratoone la data de Mier Noi 24, 2010 2:51 am

Programul asta s-a dovedit foarte util de-a lungul timpului. Totusi, in mod ciudat, stiu de el doar de anul trecut.
Ratoone

Varsta Varsta : 22
Credite Credite : 667

Sus In jos

Mesaj Scris de digitalboy la data de Mier Noi 24, 2010 5:08 pm

Acest program este foarte folositor merita sal incercati.
digitalboy

Credite Credite : 72

Sus In jos

Mesaj Scris de GPS la data de Mar Iun 07, 2011 10:59 pm

Folositor, folositor, dar calitatea grafica nu e prea buna. Tre' sa ai Internet cu viteza mare altfel te innervezi cu el. Thumbs up
GPS

Credite Credite : 0

Sus In jos

Mesaj Scris de bubu la data de Mier Iun 08, 2011 6:14 am

Nu stiu daca este zi sa nu trebuiasca sa intru in pc-ul cuiva sa il ajut la ceva...cred ca cel mai bine nu il instalam niciodata Rade

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Fii politicos ! Urmeaza Regulamentul ! Ai răbdare !
.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
bubu
Designer
Designer

Varsta Varsta : 28
Credite Credite : 71

Sus In jos

Mesaj Scris de BeHappy la data de Mar Iun 14, 2011 5:36 am

bubu => La mine e la fel! Happy
BeHappy

Credite Credite : 7

Sus In jos

Mesaj Scris de Mr.Pagnel la data de Joi Sept 22, 2011 1:27 pm

Prima data mi-a dat un prieten acest program ca sa intre la mine in calculator, acest lucru fiind acum 1-2 ani. Iar de curand l-am descarcat din nou, dar am avut ocazia de a-l folosi decat o data.
Mr.Pagnel

Varsta Varsta : 27
Credite Credite : 0

Sus In jos

Mesaj Scris de Continut sponsorizat

Continut sponsorizat

Sus In jos

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus

- Subiecte similare

Permisiunile acestui forum: