Bun venit pe Global4um. Daca ati ajuns pe acest forum inseamna ca nu sunteti inregistrat sau conectat. Ajutati aceasta comunitate, trebuie doar sa va inregistrati si sa postati. Fiti activi si respectati regulile

Bafta

Jocurile de PC

:: Jocuri :: Jocuri PC

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

Jocurile de PC

Mesaj Scris de JackMcFreezy la data de Dum Iul 18, 2010 6:36 pm

Pentru inceput trebuie sa stim ca jocurile de calculator au fost creeate pentru timpul liber si a calma oamenii (de cele mai multe ori) sau sa-i stimuleze. Jocurile in ziua de azi sunt jucate de toate varstele, in special de adolescenti, insa scopul pentru care au fost create a fost pentru eliminarea stresului. De exemplu cei care lucreaza la turnurile de control aerian au obligatie ca in fiecare zi sa isi ia o pauza de 2-3 ore pentru a se juca, intr-o sala special amenajata, jocuri de calculator. Nu este siungurul caz insa este singurul pe care il stiu Very Happy .
Oricum jocurile de calculator sunt in ziua de azi mai mult un hobby...de multe ori cand intreb pe cineva care ii sunt hobby-urile o sa-mi raspunda la un moment dat cu "jocurile pe calculator". Astept comentari pe tema asta si daca aveti sugestii de jocuri faine (rpg sau strategy) sunt binevenite.
JackMcFreezy

Varsta Varsta : 23
Credite Credite : 70

Vezi profilul utilizatorului

Sus In jos

Re: Jocurile de PC

Mesaj Scris de Ovidius23 la data de Mar Aug 31, 2010 2:23 am

ati auzit de jocul Mafia 2
este un super joc eu lam terminat in 3 zile dar am jucat la greu
Ovidius23

Credite Credite : 8

Vezi profilul utilizatorului