Bun venit pe Global4um. Daca ati ajuns pe acest forum inseamna ca nu sunteti inregistrat sau conectat. Ajutati aceasta comunitate, trebuie doar sa va inregistrati si sa postati. Fiti activi si respectati regulile

Bafta

Evolutie contra creatie

:: Diverse :: Sondaje

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

Evolutie sau creatie?

40% 40% 
[ 2 ]
60% 60% 
[ 3 ]

Total voturi : 5

Evolutie contra creatie

Mesaj Scris de maya la data de Joi Dec 16, 2010 3:42 am

Sunt persoane care au idei diferite in legatura cu oriinea omului. Unii cred in creatie ,iar alti cred in evolutie. Fiecare din voi poate sa aleaga inrtre creatie sau evolutie .Sa ne argumentati decizia luata.

maya

Credite Credite : 334

Vezi profilul utilizatorului

Sus In jos

Re: Evolutie contra creatie

Mesaj Scris de Sakana la data de Sam Mar 05, 2011 11:57 pm

Pai, ca sa ai din ce sa evoluezi trebuie mai intai sa fii creat nu? Am votat creatie, faptul ca am evoluat din maimute mi se pare o teorie cam deplasata

Linkin Park- In The End
Sakana
Administrator
Administrator

Varsta Varsta : 27
Credite Credite : 1482

Sus In jos

Mesaj Scris de Ratoone la data de Dum Mar 06, 2011 3:36 am

Topicul asta, dupa parerea mea, are tendinta de a aduce pe forum o cearta dintre credinciosi loiali si oamenii de stiinta.
Eu cred mai mult in explicatia stiintifica, doarece cea religioasa n-are nici un fel de dovezi. Totusi, exista o intrebare in mintea mea: cum a aparut viata? Ca, pentru a evolua, trebuie sa existe din ce. Asta e un mister care nu stiu daca se poate elucida...
Ratoone

Varsta Varsta : 22
Credite Credite : 667

Sus In jos

Mesaj Scris de Venom la data de Dum Mar 06, 2011 7:40 pm

Ma oamenilor, Daca cred ca D-zeu nu exista si exista o sa am mult de pierdut... Daca cred ca exista si nu exista nu am de pierdut nimic.

P.S-> Eu unul cred in Dumnezeu si n-o sa poate nimeni sa ma desparta de credinta Happy
Venom

Varsta Varsta : 20
Credite Credite : 166

Sus In jos

Mesaj Scris de Sakana la data de Lun Mar 07, 2011 1:48 am

Ratoone a scris:
Eu cred mai mult in explicatia stiintifica, doarece cea religioasa n-are nici un fel de dovezi. Totusi, exista o intrebare in mintea mea: cum a aparut viata? Ca, pentru a evolua, trebuie sa existe din ce. Asta e un mister care nu stiu daca se poate elucida...

Nu cred ca stiinta poate dovedi cum ne-am nascut. Nu se poate sa fii aparut din nimic, e imposibil stiintific. Deci, mai ramane varianta ca Dumnezeu ne-a creat. Asta e parerea mea. Dar apoi urmeaza alta intrebare: Cine e Dumnezeu asta si cum a aparut?

@Venom: nu ai de pierdut nimic daca nu crezi in Dumnezeu, dar nici de castigat. Fiecare poate crede ce vrea

Linkin Park- In The End
Sakana
Administrator
Administrator

Varsta Varsta : 27
Credite Credite : 1482

Sus In jos

Mesaj Scris de Venom la data de Vin Apr 29, 2011 3:49 am

Ba da am de pierdut... Pentru ca nu vreau sa ajung in cazanul cu smoala:P

Voi credeti ce vreti nu-mi pasa mie oricum apocalipsa ii aproape si nu ma refer la aia din 2012 ca nimeni nu stie cand va fi doar Dumnezeu.
Venom

Varsta Varsta : 20
Credite Credite : 166

Sus In jos

Mesaj Scris de Razvanel la data de Vin Apr 29, 2011 7:39 pm

Daca e sa ne luam dupa stinta noi am aparut odata cu Bing-Bangul,daca e sa ne luam dupa religie am fost creatii de Dumnezeu din Adam si Eva ,deci pentru a evolua trebuie intai sa fi creat
Razvanel

Credite Credite : 24

Sus In jos

Mesaj Scris de Continut sponsorizat

Continut sponsorizat

Sus In jos

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus

:: Diverse :: Sondaje

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum