Bun venit pe Global4um. Daca ati ajuns pe acest forum inseamna ca nu sunteti inregistrat sau conectat. Ajutati aceasta comunitate, trebuie doar sa va inregistrati si sa postati. Fiti activi si respectati regulile

Bafta

Cum se instaleaza Windows 7

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

Cum se instaleaza Windows 7

Mesaj Scris de Rise4you la data de Mar Feb 22, 2011 10:29 am

In acest tutorial am sa va arat cum se instaleaza Windows 7. Mai intai trebuie sa va faceti un CD Bootabil cu sistemul de operare Windows 7 sau sa faceti rost de unul de la un prieten.

Introduceti CD-ul si il bootati. Pentru a fi bootat trebuie sa fie setat CD-ROM-ul sau DVD-ROM-ul pe prima pozitie in bios inaintea hard diskului.

* Acum alegeti limba instalarii , unde locuiti si limba tastaturii.

* Dupa ce ati ales tot dati pe Install Now pentru a incepe instalarea.

* Citi acolo termenii de licenta , bifati I accept the license terms si dati NEXT.

* Acum alegeti cum vreti sa instalati Windowsul , daca vreti doar sa facetiUpgrade dati se upgrade sau daca vreti sau daca vreti sa instalati Windows-ul pe o anumita partitie dati la Costum (advanced).Eu am sa aleg Costum(advanced).

* Acum puteti sa stergeti , sa creati sau sa formatati partitiile.Alegeti partitia pe  care vreti sa instalati Windows-ul si dati Next.

* Aici asteptati sa se instaleze Windows-ul.Dupa ce ajunge la Installing updatescalculatorul isi da restart.

* Dupa aceea va continua instalarea Windows-ului.Dupa ce termina , calculatorul se va restarta si va trebui sa faceti niste setari.

* Acum va alegeti un username si dati next.

* Daca vreti sa puneti o parola la username-ul pe care l-ati ales , puneti parola in acele casute si dati NEXT.

* Aici trebuie sa alegeti niste setari cu privire la securitatea sistemului vostru , daca alegeti Use recommended settings , setarile se vor face dupa cum sunt recomandate de catre Windows.Eu voi alege Ask me later.

* La acest pas ve-ti seta ora si data si dupa dati Next.

* Aici va trebui sa alegeti unde aveti calculatorul , eu voi alege Home networkfiind am instalat Windows 7 pe calculatorul meu de acasa.

Asta a fost tot. Sper ca acest tutorial o sa va fie folositor.
Rise4you

Credite Credite : 41

Vezi profilul utilizatorului

Sus In jos

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus

- Subiecte similare

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum