Bun venit pe Global4um. Daca ati ajuns pe acest forum inseamna ca nu sunteti inregistrat sau conectat. Ajutati aceasta comunitate, trebuie doar sa va inregistrati si sa postati. Fiti activi si respectati regulile

Bafta

Regulamentul sectiunii Cereri Imagini si model de cerere

In jos

Regulamentul sectiunii Cereri Imagini si model de cerere

Mesaj Scris de Sakana la data de Dum Feb 27, 2011 3:25 am

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]1.Va rugam sa alegeti un titlu cat mai explicit pentru cererea dumneavoastra, in care sa existe si tipul de imagine ceruta.(Ex:Cerere De Banner,Cerere De Ranguri,Cerere De nustiuce...)

Nu sunt acceptate cereri cu titluri de genul:"Vreau o imagine acum","Help Pls"etc...

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]2. Va rugam sa utilizati urmatorul model de cerere pentru a explica cat mai clar cea ce doriti:

Cod:
[color=brown][b]Tipul De Imagine: :[/b][/color] Text
[color=brown][b]Dimensiunile Imaginei(in pixeli) :[/b][/color] Text
[color=brown][b]Cu sau fara animatie  :[/b][/color] Text (precizati ce tip de animatie doriti)
[color=brown][b]Culoarea de fundal :[/b][/color] Text
[color=brown][b]Imagine,link :[/b][/color] Text
[color=brown][b]Text-ul Dorit :[/b][/color] Text
[color=brown][b]Link catre fontul dorit :[/b][/color] Text
[color=brown][b]Culoarea fontului :[/b][/color] Text
[color=brown][b]Informatii suplimentare :[/b][/color] Text

Exemplu:

Tipul De Imagine: : Banner
Dimensiunile Imaginei(in pixeli) : 900x200
Cu sau fara animatie (precizati ce tip de animatie doriti) : cu animatie, sa sclipeasca nu stiu ce
Culoarea de fundal : albastru
Imagine,link : [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Text-ul Dorit : Global4um
Link catre fontul dorit : [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Culoarea fontului : Alb
Informatii suplimentare : Sa apara nu stiu ce iconita, monstrulet,etc

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]3. Toata lumea are voie sa raspunda la cereri. Atentie, cel care face cererea nu are voie sa se certe cu cei care o rezolva chiar daca nu ii place

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]4. Nu aveti voie sa faceti alta cerere daca aveti deja una care nu a fost rezolvata

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]5. In caz ca membrul care a facut cererea a uitat sa spuna daca este multumit sau nemultumit, un designer ii va atrage atentia intreband-ul daca este rezolvat

Linkin Park- In The End
Sakana
Administrator
Administrator

Varsta Varsta : 27
Credite Credite : 1482

Vezi profilul utilizatorului

Sus In jos

Re: Regulamentul sectiunii Cereri Imagini si model de cerere

Mesaj Scris de Sakana la data de Sam Mai 07, 2011 2:00 am

Designeri vor respinge cererea daca:

1. Nu se respecta modelul de cerere (toate campurile modelului sunt obligatorii), din acest motiv cererea dvs. este neclara si nu poate fi rezolvata;

2. Incarcati topicul cu mesaje de genul: "imi face cineva", "ma ajuta si pe mine.."!, aceste mesaje sunt permise doar la 2 zile de cand s-a postat cererea/ultima imagine in topicul respectiv; Ca o dovada ca ne respectam membri activi, cei care au peste 20 de mesaje pot face up topicului o data la 24 de ore

3. Se incalca regulamentul forumului (dublu post, link-uri spre alte forumuri, site-uri in scop de publicitate, injurii adresate membrilor, linbaj sms, etc )

4. Ne cereti sa modificam o imagine preluata de pe alt forum/site/blog

5. Ati facut edit cererii, dand alte detalii care sa deruteze designerii

6. Badjocoriti munca cuiva care a incercat sa va ajute

Linkin Park- In The End
Sakana
Administrator
Administrator

Varsta Varsta : 27
Credite Credite : 1482

Vezi profilul utilizatorului

Sus In jos

Sus